5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветНеверојатна приказна од БиХ: Асмира (48) и Шабан (83) чекаат бебе. (ВИДЕО)

Неверојатна приказна од БиХ: Асмира (48) и Шабан (83) чекаат бебе. (ВИДЕО)

ШАБАН Мујиќ (83) од Казин и неговата 48-годишна сопруга Асмира чекаат бебе, пишува Аваз .

Двојката се венча пред неколку дена, а нивната приказна брзо стигна до босанските медиуми. Шабан е сточар, а нивната љубовна приказна започнала на неговата фарма.

„Таа работеше за мене кога се пензионирав. Беше во многу тешка ситуација, со три деца, а нејзиниот сопруг не се грижеше за нив. Јас секогаш ја плаќав праведно. Давав помош кога можев. Халал што и да е двата света. Една казна ден, таа плачеше и дојде кај мене и ми рече Шабан, не можам повеќе да бидам со овој човек. Ќе се омажам за тебе, реков дека ќе се оженам. И така беше“, рече Шабан.

Пораѓањето се очекува во април или мај
„Ја кажав дека треба да почека малку со свадбата, да видиме како се ќе биде добро и стигнавме до времето, во 2022 година се венчавме во Чазин во општината и сега сме заедно до смрт“, вели тој.

“Мојата сопруга е со мене веќе една година. Се очекува да се породи во април или мај, ако даде Господ. Среќен сум со што и да ми даде драгиот Алах, машко или женско”, вели тој.

Како што откри Шабан, неговиот рецепт за успех е тоа што не се штеди на себе, сака да јаде добро, а не може да живее без телешко месо. Шабан веќе има четири деца од првиот брак. Како што вели во видеото, тој е роден во април 1939 година. Тој е во пензија од 1999 година.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...