13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветСе појави фотографија од човекот со најдолг нос на светот

Се појави фотографија од човекот со најдолг нос на светот

Фотографија од човек кој живеел во 18-от век одеднаш стана популарна на социјалните мрежи, а прикажува маж кој бил сопственик на најдолгиот нос на светот, долг неверојатни 19 центиметри.

Има безброј необични светски рекорди кои се признаени во Гинисовата книга, а кои се поврзани со човечкото тело. Од највисоката до најниската личност, оние со најдолги мустаќи, нокти, трепки, до оние со најдолги раце или стапала.

Меѓутоа, ако некогаш сте се запрашале која е личноста со најдолг нос и како таа изгледа, тогаш оваа објава особено ќе ве заинтересира.

Најдолгиот нос на светот му припаѓал на англискиот циркуски изведувач Томас Ведерс, познат и како Томас Вадхаус. Неговата фотографија се појавила на Твитер профилот „Historic Vids“, потсетувајќи ги луѓето на приказната за човекот чиј нос бил долг цели 19 центиметри.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...