4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија17-годишен косовски фудбалер почина од срцев удар за време на натпревар

17-годишен косовски фудбалер почина од срцев удар за време на натпревар

Младиот фудбалер на Трепча 89, Ерион Кајтази почина за време на фудбалски натпревар како последица на срцев удар.

Ерион Кајтази кој имал само 17 години, колабирал пред крајот на првото полувреме, а лекарите само ја констатирале неговата смрт.

„Денеска на 17 години нè напушти нашиот незаборавен, Ерион (Фатон) Кајтази. Не можеме да најдеме зборови да напишеме за тебе Ерион. Со нас порасна со сите возрасни групи. Планиравме во блиска иднина да го реализираме твојот трансфер во Европа, мислевме дека ќе дојде тој ден да се разделиме со тебе само физички, но не и емотивно и духовно. Ери, како што сите те нарекувавме, секогаш ќе останеш во нашите умови, сакан, насмеан, близок до сите пријатели и воопшто нашиот клуб“, објави ФК Трепча 89.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...