11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонија„Во Арачиново нема криминалци, 99% се домаќини луѓе“, познатиот Шенки Версаче со...

„Во Арачиново нема криминалци, 99% се домаќини луѓе“, познатиот Шенки Версаче со порака до Мицкоски

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи со дијаметрално спротивен став, во врска со случувањата во Атачиново..

Точно знаеме во Арачиново која е групата, точно знаеме кои возила ги возат, точно знаеме каде живеат, точно знаеме со што се занимаваат и точно знаеме со кои полициски функционери се на линија рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при негова посета во Бутел.

Но, на сето ова возврати и Шенки Версаче.

Човекот кој е познат на јавноста како фан на светскиот бренд ,,Версаче”, живее во ,,замок”, носи ланци со злато и живее во Скопје, но има потекло од Арачиново.

,,Мицко, Арачиново нема криминалци,тебе ти е гори затоа што Арачиново го изгоре режимот, но и тебе ќе ти гори, во Арачиново, 99 проценти се домаќини луѓе.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...