2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаПендаровски: Мотивот за убиствата на Смилковското езеро не е докрај расчистен

Пендаровски: Мотивот за убиствата на Смилковското езеро не е докрај расчистен

Претседателот Стево Пендаровски оценува дека мотивот за случајот Монструм не е докажан до крај. Во емисијата „Патот кон“ на Алсат ТВ, Пендаровски рече дека можеби има некои други мотиви, но мотивот за исламски џихад не држи и затоа никогаш не бил докажан.

Судот ги осуди на доживотен затвор Фејзи Азири, Хаки Хазири, Алил Демири, Агим Исмаиловиќ и Африм Исмаиловиќ за убиството на четирите момчиња на возраст од околу дваесет години и на еден рибар во 2012 година кај Смилковското езеро. Сами Лута беше ослободен поради недостиг на докази…
Fokus

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...