15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаКрај на љубовта меѓу градоначалникот Костадин Костадинов и вереницата Марија

Крај на љубовта меѓу градоначалникот Костадин Костадинов и вереницата Марија

Градоначалникот на Струмица, Коста Костадинов и неговата свршеница Марија Десанова, по скоро две години ја раскинаа веридбата. Откако во јавноста почна да се зборува дека веќе не се заедно, „Репортер“ побара изјава од струмичкиот градоначалник.
Приватна работа е, не ја коментирам. Благодарам на интересот“, ни одговори Костадинов.

Коста и Марија се свршија во јануари 2021 година. Костадинов, кој во тоа време беше пратеник и портпарол на СДСМ на Фејсбук објави слика од свршеничкиот прстен и најави дека наскоро ќе прават свадба.

„Животот ми овозможи да те запознаам, Бог пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со тебе. Нека љубовта трае до последниот атом. Затоа што си моја, затоа што те сакам. Од овде до небото и назад“, напиша тогаш Костадинов на својот профил.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...