7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонија“Бате Боле” од охридско замина за Штип да му однесe огревно дрво...

“Бате Боле” од охридско замина за Штип да му однесe огревно дрво на чичко Јовица кој молеше за само два кубика дрва преку телевизија !!!

Работно неспособениот штипјанец кој очајно молеше за само два кубика дрва оваа зима ќе ја помине во топла “одаја”

Егзистенцијалната неизвесност за Ристов е максимална, а досега преживува благодарение на помош од манастирот „Света Троица“, црквата и како што вели хумани луѓе.
Едни од тие хумани луѓе се и фирмата Бате Боле од село Лешани охридско…
Тие денес откако ја прочитата сторијата за чичко Јовица со камион тргнаа за Штип да му однесат храна и дрва… ❤️

Ристов е со сериозно нарушено здравје, што од вродени болести што како последица на тешкиот живот, што состојбата дополнително му ја комплицира.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...