5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПознатиот политичар правеше крштевка за синчето.

Познатиот политичар правеше крштевка за синчето.

Пред месец дена потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев стана татко.

Имено, неговата сопруга Ивана на свет го донесе малиот Лука.

Името на наследникот на политичарот доаѓа од латинското Луциос што значи – светол, роден во зора, роден да донесе светлина.

Неодамна на своите социјални мрежи Богоев објави фамилијарна фотографија со синчето и сопругата под која напиша: ,,Лука, 40 дена, молитва и крштевка’’

Имено по повод крштевањето и големата молитва за Лука, семејството направи групна семејна фотографија на која се гледаат Богоев, неговата сопруга Ивана, малиот Лука и нивното куче Бенџи.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...