Познат идентитетот на возачот кој усмрти девојче во Велес, мајката има 43 години

Велес и Македонија завиени во црно по трагедијата која доцна синоќа се случи во овој градот.

Животот го загуби 11 годишно девојче, а нејзината мајка се здоби со повреди откако автомобил удри во нив.

Од МВР денеска излегоа со официјални детали за несреќата која кај нив била пријавена околу 22:15 часот.

-На ул.„Борис Трајковски“ во Велес, патничко возило „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.Н.(29) од Велес, удрило во пешаците Е.И.(43) и нејзината малолетна ќерка од Велес, по што го напуштило местото. Во несреќата, малолетничката починала на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, информираат од полицијата.

Мајката на девојчето се здобила со телесни повреди кои и биле констатирани во велешката болница.

-Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на СВР Велес. По преземени мерки возилото било најдено и се преземаат мерки за расчистување на случајот, посочуваат од МВР.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here