13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветСинот на Марина Туцаковиќ пронајден мртов во Израел- Милан Радуловиќ Лаќа имаше...

Синот на Марина Туцаковиќ пронајден мртов во Израел- Милан Радуловиќ Лаќа имаше само 36 години !!!!

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ Лаќа, е пронајден мртов во Израел, јавуваат српските медиуми. Имаше 36 години.

Инаку, Милан Лаќа Радуловиќ тргна по стапките на својата мајка Марина, па и самиот напиша текстови за многу локални пејачи. Отворено зборуваше за животот на своето семејство, како и за проблемите низ кои поминал додека се борел со зависноста.

Тој не ја криеше болката поради смртта на неговата мајка

Во последните изјави тој зборуваше за болката што ја чувствува поради смртта на неговата мајка.

„Мајка ми почина, а Марина Туцаковиќ умре за другите. Не знам каква празнина чувствува српската естрада по една година, но знам како се чувствувам кога гледам што се случува. Што се однесува до музиката, нема инвентивност, ништо не е поинаку во последните две години“, изјави неодамна тој.

Марина Туцаковиќ почина во септември минатата година. Еден од најпознатите музички кантавтори во регионот почина по тешко боледување на 68-годишна возраст.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...