18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаНов скандал во кочанската болница: “Оставете број, ќе ви се јавиме ако...

Нов скандал во кочанската болница: “Оставете број, ќе ви се јавиме ако умре, со овие зборови биле пречекани Федерика со семејството од Канада

Нов скандал ја “тресе“ кочанската болница. Семејство кое 50 години живее во Канада, за празниците дошло во Македонија, но наместо празнична атмосфера, преживуваат голгота.

“Оставете број, ќе ви се јавиме ако умре”, со овие зборови биле “примени” Фредерика и нејзиното семејство во болницата во Кочани, каде моментално е сместен сопругот на Фредерика.

Таа тврди дека немаат информација за тоа каква е состојбата на пациентот и дека нејзиниот сопруг е сместен на интерното одделение во кочанската болница, каде со возило на брзата помош бил префрлен во понеделникот. Кога успеале да го видат глетката била страшна.

Пациентот претходно имал проблеми со тироидната жлезда, за која прима соодветна терапија, а после оваа голгота семејството вели дека сакаат да го префрлат во Канада, но исто така посочува и на катастрофалните услови во кочанската болница.

За овој случај семејството на Шанговски го известиле и конзулатот на Канада во Македонија и Канадската Амбасада.

Инаку, како семејството така и ние се обидовме да стапиме во контакт со Директорот на Кочанската болница, но обидите беа безуспешни.

https://youtu.be/ldn4ZZhS3p4 ВИДЕО ТУКА

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...