6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаГо нарекувате криминалец а тој е човек со ангелска душа: Славчо Попоски...

Го нарекувате криминалец а тој е човек со ангелска душа: Славчо Попоски прозборе за Боки 13, открива детали кои никој не ги знаеше

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 Бојан беше осуден на девет години затвор како претседател на невладината организација „Меѓународен сојуз“.

Македонскиот шоумен, по апсењето во акцијата „Рекет“ заврши во истражниот затвор „Скопје“.

Тој беше затворен на 15 јули 2019 година, а Основниот кривичен суд Скопје на 18 јуни 2020 година првостепено го осуди на девет години затвор, а разрешената македонска специјална обвинителка Катица Јанева на седум години затвор.

Вчера пак метеорологот Славчо Попоски објави фотографија на која тој е заедно со Боки 13 и напиша статус со кој ја изненади јавноста. По кратко време Славчо ја избриша фотографијата од својот профил но статусот се уште е достапен за јавноста.

Имено Славчо вели дека во јавноста се зборува за Боки како криминалец и рекетар но тој всушност е голем хуманитарец.

Многумина ќе кажете криминалец, рекетар и слично, но оваа до мене е личноста која помагаше на голем број семејства кои имаа проблем со прилив на пари и слично! И за жал на крајот испадна најлош од сите! Тие што на овој човек со ангелска душа му го направија тоа лошо дело да биде сега каде што не треба ќе платат скапо, само полека полека и со тек на време… Не знаат ни самите што ги чека!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...