4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаUncategorized @mkВнимавајте: Изречени казни за вклучување во сообраќај за моторни возила со валкани...

Внимавајте: Изречени казни за вклучување во сообраќај за моторни возила со валкани тркала.

Инспекторатот на општина Центар информираше дека во текот на вчерашниот ден изречена е казна за вклучување во сообраќај моторни возила со валкани тркала.

-Зголемена е контролата на градилиштата. Поделени се Известувања со обврски согласно Законот за јавна чистота. Се информираат изведувачите на градежни објекти да не вклучуваат во сообраќај моторни возила со валкани тркала, да не оставаат градежен шут, отпад и градежен материјал, освен на места определени за таа намена, да не се пали и уништува смет. Да не се палат огнови на отворено за греење на работниците. Сите возила што излегуваат од градилиштата мора да имаат измиени тркала и да се покриени со церади, заради контрола на прашината,велат од Инспекторатот.

Комуналната инспекција при општина Центари во следните денови ќе продолжи со засилени инспекции и контроли.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...