6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаUncategorized @mk78-годишна бабичка пронајдена од МВР во шума со половина килограм дрога, вага...

78-годишна бабичка пронајдена од МВР во шума со половина килограм дрога, вага и нож

Полициските службеници на МВР на Србија синоќа при редовна акција во шума во Земун пронашле 78-годишна жена со дигитална вага и 400 грама бела материја за која се сомневаат дека е амфетамин.

Во населбата Галеника во Земун се наоѓа шумата каде полицајците ја затекнале постарата жена. Освен дрога и дигитална вага, 78-годишната жена со себе имала и нож.

На осомничената иѝ е одредена мерка притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе биде спроведена во надлежното обвинителство, соопшти МВР на Србија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...