Пецаков: Денеска денот го започнавме со присуство на Богослужба во црквата Св. Никола Геракомија.

Денеска денот го започнавме со присуство на Богослужба во црквата Св. Никола Геракомија.

Годинава најсреќен помеѓу капачите беше Васко Довлев кој го фати Светиот крст.

Осветувањето на водите во Охридското езеро го изврши неговото Високопреосвештенство Митрополит дебарско кичевски Тимотеј.

Чествувањето на големиот празник Богојавление Водици продолжува на Градскиот плоштад со настап на Чалгија саунд систем.

Бог се јави!
За многу години!

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here