6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаАлфа дознава: Внукот на Али Ахмети приведен за трговија со дрога

Алфа дознава: Внукот на Али Ахмети приведен за трговија со дрога

Алфа дознава: Внукот на Али Ахмети приведен за трговија со дрога

Муса Ахмети, внукот на Али Ахмети приведен за трговија со дрога. Како што дознава Телевизија Алфа, тој пред извесен период се вратил од Косово, каде бил некое време. Набрзо по доаѓањето во Македонија, бил фатен со дрога. Поради информациите кои ги добивме од свиркач, до МВР поставивме конкретно прашање – дали во Кичево бил уапсен Муса Ахмети, со име и презиме.
ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...