15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваАдријана Алачки го проба колбасот на градоначалникот – мх, мх, мх

Адријана Алачки го проба колбасот на градоначалникот – мх, мх, мх

Фолк-пејачката и водителка Адријана Алачки го вкуси колбасот на градоначалникот, среде емисија, а и
го донесоа нејзините гостинки. Познато е дека во емисијата „Везилка“ која се емитува на телевизија
Алфа секоја недела во студио има гости од најразлични општини.

Иако во краткото видео не се открива кој градоначалник добро се снаоѓа во кујна, дијалогот помеѓу
Алачки и гостинката ја насмеа јавноста.
Алачки прво пробува месо од тегла, варено и приготвено од градоначалникот, а потоа гостинката и вели:
ова Андријана е исто колбасот на градоначалникот, од кој колбас ќе земеш оставам на тебе да си
одбереш“, на што Алачки вели „ајде да го пробам колбасот на градоначалникот“

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...