13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветТатко си го гушка и бакнува мртвото бебе штотуку извадено од урнатините...

Татко си го гушка и бакнува мртвото бебе штотуку извадено од урнатините (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Разорните земјотреси што вчера ја погодија Турција однесоа над 5.000 човечки жртви во Турција и Сирија, а меѓу нив има и многу деца и бебиња.

Во потресот се уништени неколку илјади објекти од двете страни на границата, а спасувачките екипи се веќе 40 часа на терен обидувајќи се да дојдат до преживеаните кои останале затрупани под рушевините.

За жал многумина луѓе немаа шанси да се спасат или се уште да се живи под урнатините, па така светот го заобиколи страшна снимка на која татко си го прегрнува мртвото бебе завиткано во ќебе кое не го преживеа земјотресот.

Тој паднат на колена го бакнува модрото лице на бебето на кое му беа затворени очите засекогаш…
https://www.instagram.com/reel/CoUEG__II3E/?utm_source=ig_web_copy_link ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...