9.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаЗабаваЈелена Карлеуша со разголениот задник заработува 75.000 евра на Инстаграм?!

Јелена Карлеуша со разголениот задник заработува 75.000 евра на Инстаграм?!

Српската пејачка Јелена Карлеуша наводно добива 15.000 евра за една објава на Инстаграм за познат
светски бренд на кој таа на почетокот на годината стана заштитно лице.
„Јелена со овој бренд соработуваше пред неколку години. За разлика од другите пејачки кои претежно
рекламираат само домашни брендови,таа како и секогаш е чекор понапред од сите, па повторно стана
заштитно лице на еден од најпознатите светски брендови за гардероба и модни додатоци за онлајн
продажба. Луѓето кои стојат зад оваа најуспешна продавница за облека на Инстаграм сакале Јелена да
ги рекламира, па брзо постигнале договор за сите детали“, изјавил за српски Курир неименуван извор
близок на пејачката.
Истиот зивор открил дека пејачката од средината на јануари на својот профил пет ппати се
фотографирала во облека на брендот.

„Бидејќи за една објава на ѕид и платија 15.000 евра, лесно е да се дојде до пресметката од вртоглавите
75.000 евра што ги заработила за помалку од еден месец Инаку, пред неколку години ѝ биле исплатени
и до 10.000 евра по публикација“,открил изворот.
Истиот извор посочува дека тоа не треба никого да изненади со оглед на тоа што Јелена е најследената
јавна личност од естрадата на овие простори.
„Јелена Карлеуша само на Инстаграм следи речиси два и пол милиони луѓе,така што овој приход од
спонзорскиот договор не треба никого да изненади. Таа е некој чиј моден стил е познат во целиот свет,
па има големо влијание врз многу девојки. Тие се свесни за тоа и сопствениците на овој бренд, бидејќи
целата облека што таа ја носеше на фотографиите е распродадена на нивната веб-страница по неколку
дена и поради оваа причина постојано се додаваат нови количини“, посочил изворот.
Овој онлајн бренд соработувал и со некои од најпознатите светски имиња како Кајли Џенер, Клои и
Кортни Кардашијан, Карди Би и многу други. Карлеуша е единствената од овие простори која ги
рекламира.
Извор:Репортер

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...