13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДва месеци штипјанец спие во влез од зграда, а деновите ги поминува...

Два месеци штипјанец спие во влез од зграда, а деновите ги поминува под отворено небо и на поларни температури…

Два месеци штипјанец спие во влез од зграда, а деновите ги поминува под отворено небо и на поларни температури
Два месеци, спалната на штипјанецот Драги Мицов е третиот кат од една од, на штипјани познатите, црвени згради. Деновите ги поминува, пред влезот од супер маркетот Кит Го. Без пари и без покрив над глава…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...