14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаCooбpaќajка во Прилеп: Се cyдpиja “југо” и полициско “јети” – Повpeдени се...

Cooбpaќajка во Прилеп: Се cyдpиja “југо” и полициско “јети” – Повpeдени се двајца полицajци

На 10.02.2023 во 06.20 часот во Прилеп, на крстосница со кружен тек од ул.„Александар Македонски“, ул.„11 Октомври“ и ул.„Октомвриска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „југо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(57) од Прилеп и патничко возило „јети“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник, каде сопатник бил полициски службеник.

Во незгодата двајцата полициски службеници се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп. Увид извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...