12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридОбновено: Сопственикот на бутикот La Garage со помош на хуманите граѓани...

Обновено: Сопственикот на бутикот La Garage со помош на хуманите граѓани прати цел шлепер помош за настрадатите од земјотресот во Турција.

Во најтешките моменти охриѓани уште еднаш им докажаа на многумина дека важат за големи хуманитарци, без разлика дали станува збор за наши сограѓани….
Имено сопственикот на битикот La Garage рано утрово со помош на своите сограѓани успеаа да соберат доволно облека и храна со цел да им помогнат на нашите браќа во Турција и Сирија кои останаа без своите домови, храна и облека….

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...