13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаБрачен пар од Кочани нуди сместување за настраданите од земјотресите

Брачен пар од Кочани нуди сместување за настраданите од земјотресите

Кочанчанец понуди сместување за две семејства кои настрадале во земјотресот во Турција и Сирија.

-Со сопругата моја одлучувме да ве замолиме да не контактирате доколку познавате луѓе кои настрадале во земјотресите во Турција и Сирија, а случајно или намерно дошле во МАКЕДОНИЈА и им треба сместување, ние можеме привремено за две фамилии барем две години да им обезбедиме кров на глава, толку можеме и од срце и душа го правиме ова!!! Ако сакате споделувајте за да информацијата допре до повеќе луѓе! – напиша во фејсбук објава Благојче Ѓоргиев.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...