17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВане има нова љубов по разделбата со Дунавка

Ване има нова љубов по разделбата со Дунавка

Ване Цветанов, поранешниот маж на манекенката Дунавка Трифуновска, има нова љубов. Тој објави фотографија на својот фејсбук-профил, па напиша: „Животот е еден и треба да се живее. Бранко Црвенковски“.

Блиски пријатели на парот за „Репортер“ потврдија дека Дунавка и Ване не се веќе заедно. Тие велат дека некогашната Мис на Македонија и нејзиниот маж се разделиле уште пред Нова година.

Ване, кој е поранешен претседател на претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизијата, беше разрешен од функцијата лани во ноември, откако во јавноста се дозна дека ја вработил тогашната сопруга во Агенцијата, дека со државни пари заедно оделе на патувања, но и дека тој вршел незаконски јавни набавки и го оштетил државниот буџет за 75.000 евра. На оваа функција Цветанов беше скоро три години.

Ване и Дунавка се венчаа во 2021 година, а еден месец по свадбата се разделија. Тогаш Дунавка кажа дека виновна за нивната разделба е мајката на Ване. Неколку месеци подоцна се смирија, Цветанов ја вработи Дунавка во неговата агенција, но по скандалот повторно се разделија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...