7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветБебето АЈА кое се роди под урнатините го чува полиција, еден се...

Бебето АЈА кое се роди под урнатините го чува полиција, еден се обидел да го киднапира а многумина лажеле дека му се роднини со цел да го посвојат !!!

Вооружени луѓе упаднале во болницата каде се наоѓа бебето Аја, кое се роди под урнатините во Сирија.

Информацијата ја потврди службеник на болницата, додавајќи дека напаѓачите го претепале директорот на клиниката, соопшти сирискиот портал ITV NEWS.

Но, службеникот, кој сакал да остане анонимен, ги негираше извештаите на социјалните мрежи дека нападот во понеделникот вечерта бил обид за киднапирање на новороденчето, кое го доби името Аја.

Службеникот изјавил дека директорот на клиниката избркал од болницата медицински работник, затоа што се посомневал дека тој сакал да ја киднапира Аја, откако го видел како ја фотографира. Медицинскиот работник се вратил неколку часа подоцна, придружуван од вооружени лица кои го извршиле нападот и наводно го претепале директорот. Медиумите пишуваа дека имало голем интерес за посвојување на детето. И босански пар преку медиумите побара помош да може да го посвои детето.
Бебето заздравува од повредите во инкубатор во болница во Африн. Се појавиле луѓе кои тврдеше дека се роднини на детето, но тоа било лага. Детето остана сираче. Неговата мајка загина во земјотресот.
Фотографија Profimediа

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...