13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаБугарски рапер доби над 100 закани по живот поради навредлива песна за...

Бугарски рапер доби над 100 закани по живот поради навредлива песна за Македонија

Бугарскиот рапер Иван Динев – Устата реши да објави провокативна песна во која ја навредува Македонија и македонскиот јазик, а тоа ги изнервира македонските граѓани.

-Здраво, како постапувате кога ќе добиете смртна закана и што правите ако ги има над 100? Прашувам за пријател“, напиша раперот на Фејсбук.

Овие закани доаѓаат поради песната во која вели дека „македонскиот јазик е бугарски дијалект“

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...