13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветДоброто со добро се враќа: Азербејџанецот кој со искршена „лада“ прв тргна...

Доброто со добро се враќа: Азербејџанецот кој со искршена „лада“ прв тргна да помага во Турција доби нов автомобил

Азербејџаецот Север Бесирли, кој се вклучи во акцијата за помош на Турција со својата стар црвена „лада“, доби нов автомобил.
По земјотресите кои го погодија југоисточниот дел на Турција, Сервер го наполни својот стар автомобил со работи кои би им биле од помош на настраданите, па од неговата трошна куќа во Баку се упати кон Турција.

Фотографијата трогна многу луѓе, особено откако се дозна за условите во кои живее самиот Сервер. Многумина коментираат дека оние кои имаат најмалку секогаш даваат најголема поддршка.

Бесирли потоа гостуваше на национален канал во Азербејџан и даде информации за себе, по што доби одговор од азербејџански бизнисмен.

По излегувањето од студиото, бизнисмен по име Бахтијар, барајќи ја водителката за време на рекламата, му ветил на Сервер Беширли нов автомобил.

Во понеделникот азербејџанскиот херој Сервер повторно беше гостин во програмата и го доби клучот од својот нов автомобил.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...