15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Крушево: Ги посолуваме улиците со Трактор по неколку пати, ама...

Градоначалникот на Крушево: Ги посолуваме улиците со Трактор по неколку пати, ама ниските температури создаваат проблеми

После низата обвинувања се огласи и градоначалникот на Крушево Томе Христоски…..

Ги посолуваме улиците по неколку пати, ниските температури создаваат проблеми
Почитувани сограѓани,
Сочувствуваме со потешкотиите при движењето и проблемите кои се појавуваат. Оваа зима не донесе многу снег, но создаде многу голомразица.
Ве известуваме дека според програмата која ја носи советот со посолување покриени се сите предвидени улици. Но, ниските температури носат голомразица и одново посолуваме и секако дека тој меѓупростор прави проблем на вас, граѓаните.
Ве уверуваме дека сме ангажирани и интервенираме. Со оглед на ресурсите посветени сме максимално и не сакаме ситуацијата да се политизира затоа што зборуваме за здравјето на граѓаните.
Како и досега, стоиме на располагање на граѓаните за ваши пријави и информации.
Продолжуваме со работа на оваа област и на сите наши надлежности. Работата на “Комуна” треба да се подобрува и соработката со граѓаните да расте.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...