8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМајката на популарниот јутјубер Стефан Лазаров ја скина членската од СДСМ (ФОТО)

Мајката на популарниот јутјубер Стефан Лазаров ја скина членската од СДСМ (ФОТО)

Мајката на популарниот јутјјубер Стефан Лазаров, вечерва јавно објави дека ја сака демократијата и дека се откажува во членството во СДСМ, 20 години била член на партијата.

Нејзиниот пост, откако Латас и Стефан без цел на лажни хајки, ви го пренесуваме во целост:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...