14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАнгелов: Ако сега отидам дома и ми јават дека во зграда има...

Ангелов: Ако сега отидам дома и ми јават дека во зграда има дојава за бомба, нема да излезам, ќе гледам телевизија

Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) вечерва во емисијата Само вистина на Канал 5 изјави дека повеќе институции се задолжени да откријат кој стои позади хибридниот напад.

Вели дека ова нанесува економска штета, а штети и на образовниот процес. Но, Ангелов рече дека дел од граѓаните воопшто не се плашат затоа што знаат дека дојавите за бомби се лажни.

„Ако сега отидам дома и ако ми јават дека во зграда има дојава за бомба, нема да излезам, ќе гледам телевизија, надвор студи“, рече Ангелов.

Тој смета дека граѓаните ќе отрпнат по многуте дојави за бомби. Aнгелов вели дека ова не е случајно токму сега во Македонија да има дојави за бомба и според него државата е таргетирана.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...