17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаМилески: Само забеган народ можe да прави херој од Борис Трајковски

Милески: Само забеган народ можe да прави херој од Борис Трајковски

Треба да си прилично глуп да го славиш Борис Трајковски како некоја славна историска личност. Токму оној што дозволи да се случи масакрот кај Карпалак, кога ги прати воените хеликоптери без вооружување, или оној што беше најодговорен да се изгуби војната во 2001. Овој лик беше еден од главните што не дозволи општа мобилизација за да се пресметаме со УЧК еднаш засекогаш, а последиците ги трпиме до ден денес! Подобро ужасен крај, отколку ужас без крај ќе рече Јане Сандански. Ние денес живееме во ужас без крај благодарение на оваа будала.

Само забеган народ и поединци од ваков лик можат да прават херој.

фејсбук статус на Роберт Милески)

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...