6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаАзири за куќата на Таравари: Па 30 години човекот е врвен доктор,...

Азири за куќата на Таравари: Па 30 години човекот е врвен доктор, ќе си купи една куќа

Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на собраниската седница реплицираше за обвинувањата околу куќата на лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во скопска населба Тафталиџе.

Тој меѓудругото истакна дека Таравари е лекар 30 години.

Тој меѓудругото истакна дека Таравари е врвен лекар 30 години,, па ќе си купи една куќа“, порача Азири.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...