7.5 C
Ohrid
недела, април 21, 2024
ПочетнаСветТаткото кој ја држеше за рака мртвата ќерка доби на подарок целосно...

Таткото кој ја држеше за рака мртвата ќерка доби на подарок целосно уреден стан

По разорниот земјотрес што ја потресе Турција илјадници семејства останаа без своите блиски, но и домови.
Еден од нив е и Месут Ханчер кој е запаметен како таткото кој ја држеше мртвата ќерка за рака под урнатините.
Сега, тој со своето семејство живее во нов дом кој му го подарил познатиот турски уметник Ебру Јашар.
Уметникот заедно со својата сопруга која е бизнисмен му подариле целосно опремена куќа на Месут кој стана симбол на катастрофата.

Во меѓувреме во нивниот нов дом во Анкара има и слика на која се насликани двајцата, а Ирмак е насликана како ангел.

Уметникот инаку преку социјалните мрежи неодамна му вети на семејството дека ќе му подари куќа откако нивната беше срамнета со земја, а по урнатините загина и ќерката чија рака таткото не ја испушташе со часови.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...