7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаГраѓаните револтирани: Коњ влечен за автомобил во Скопје

Граѓаните револтирани: Коњ влечен за автомобил во Скопје

Коњ бил влечен за возило во Скопје. Од снимката се гледа како животното паѓа откако автомобилот за кој е врзан вози брзо за да не направи гужва во сообраќајот. За момент, коњот паѓа, по што возилото застанува, а од него излегуваат тројца луѓе за да го кренат, по што продолжуваат да го влечат.
Најверојатно го учеа да дрифта“, пишува објавувачот на снимката.

Случајот предизвика лавина реакции и во јавноста.

„Не ни се излегува од дома веќе, кај и да тргнеш повредено куче, згазено, скапано на улица муво го јадат. Одиш по пат, кутриња еден куп трчаат гладни, мислат дека некој нешто ќе им даде (за возврат добиваат куршум нели ние сме див Запад), коњи заврзани за коли се влечат по улица, грозна е сликата да излезеш и прошеташ“, се вели во еден од коментарите.

„Страшно, жално, бездушни“, пишува во друг коментар под снимката.

Објавувачот посочува дека случајот е пријавен и во полиција.

„Се надевам дека ќе ги пронајдат“, пишува тој.ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...