13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГраѓанска одмазда ги чека пекарите што сега не произведуваат леб, велат сега...

Граѓанска одмазда ги чека пекарите што сега не произведуваат леб, велат сега не им купуваме ни по 30 денари !!!

Граѓанска одмазда ги чека пекарите што сега не произведуваат леб.
Граѓаните нема да им заборават на пекарите кои сега им свртеа грб. Тие кога тогаш со производство ќе продолжат повторно, но тогаш, нив ќе ги снајде бојкот и тоа ќе им биде нивната граѓанска одмазда, велат денеска анкетираните штипјани.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...