7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонецот Игор почина во Австрија, потребна е помош !!!!

Македонецот Игор почина во Австрија, потребна е помош !!!!

На социјалните мрежи се шири апел со кој се бара помош и донации за младиот Игор Атанасов, чиј живот згаснал во неделата на 28-ми февруари во Австрија.

– Почитувани. Со голема тага ви ја пренесуваме жалната вест😭😭😭😭😭 Вчера 28.02.2023 од овој свет не напушти нашиот другар Игор Атанасов😭 Бог да го прости,царство небесно да му подари 🕊🕊 на семејството и блиските утеха да дава. Да покажеме христијанско милосрдие секој со своите можности да донираме и да искажеме солидарност, објавено е на ФБ страната на Македонската православна црква Преподобна Параскева (Света Петка) од Вилач, Австрија.

За сите оние кои можат и сакаат да помогнат во продолжение ги објавуваме сметките и контактот за донации:

СМЕТКА: AT10 1200 0100 3603 9906
BOSHKO ATANASOV

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...