14.8 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветГенијалец од село Трстеник со коефициент на интелигенција 203: Дизајнер на познатиот...

Генијалец од село Трстеник со коефициент на интелигенција 203: Дизајнер на познатиот менувач на Југо 45

Генијалец од село Трстеник, коефициент на интелигенција 203: Дизајнер на познатиот менувач на Југо 45

Со коефициент на интелигенција 203, тој се рангира како генијалец, а некои негови изуми им го променија животот на многумина. Кога имал само 20 години имал три патенти кои големите сили ги грабнале, а еден патент дури и како што вели го украла НАСА …
ВИДЕ ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...