13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЖените кои беа измамени и оставени без плата на улица сега треба...

Жените кои беа измамени и оставени без плата на улица сега треба да платат 20.000 евра !!!!

Погледнете ги овие жени, овие работнички кои беа измамени и оставени без заработените плати и без работа.
Судот одлучува дека они треба да платат 20 илјади евра.

 


Судот на оваа криминална политика, децата, мајките и сопружниците на овие криминални политичари.
Каква дрска и безобразна неправда, какво силување на немоќниот, на искористениот, на уморениот, на веќе обесправениот.
Има многу луѓе како овие жени во Македонија, 30 години на маргините и третирани како последните во едно општество, ама за мене овие луѓе се секојдневните херои, оние кои нешто работат, кои решиле во една нечесна земја да живеат чесно, скромно и достоинствено, ама ете и тоа им е одземено.
Срамниот суд, срамните газди и срамната држава се откажаа од овие жени.
Срамота, ова е огромна срамота. ВИДЕОТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...