7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКиднапиран внукот на Љубе Бошковски?

Киднапиран внукот на Љубе Бошковски?

Лица блиски до семејството на Љубе Бошковски објавуваат на социјалните мрежи дека бил киднапиран внукот на политичарот. Како што стои во објавите, Самоил Костадиновски бил киднапиран во близина на Чешката амбасада пишува Локално.Мк и одтанатите медиуми во Македонија…..

Според објавите, пронајдено е неговото возило, но се уште нема трага и глас од лицето.

Семејството и блиските бараат помош од граѓаните.

Преку социјалните мрежи апел испрати и сопругата на лидерот на Обединети на Македонија, Виолета Бошковска.

Од МВР за „Локално“ информираа дека исчезнувањето на Костадиновски е пријавено пред два дена.

-На 04.03.2023 во 08.00 часот во СВР Скопје, М.К.(32) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат С.К.(26). Веднаш по добиената пријава преземени се соодветни мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот, ни соопштија од полицијата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...