13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаМалите дечиња во Прилеп ќе може да се држат за рачиња додека...

Малите дечиња во Прилеп ќе може да се држат за рачиња додека ги извршуваат физиолошки потреби…

Директорката на ЈОУДГ “Наша иднина” oд Прилеп, Христина Трпческа, на социјалните мрежи реагира за начинот на изведба, на се’ уште непуштената во употреба градинка во населбата “Точила” во Прилеп.

-Тој што работи, тој и греши. Не е тешко да се признае. Но, професионалец да ги правда своите грешки зад параванот на Правилник, е крајно несериозно. Претпоставувам и следната слика на тоалет за возрасни во еден се уште неотворен објект ќе Ви покаже какви стандарди и норми се ,,пропишани” во Правилникот… Фактите се следни: 1. Недостатоци има! 2. На Прилеп очајно му е потребна детска градинка – напиша Трпческа како реакција на пишувањата од Архитектот Јовески, кој истакна дека основниот проект за детската градинка е проектиран согласно законските регулативи и правилници.

Инаку, изградбата на градинката во Прилеп ја започна претходната локална власт на 2 април, 2021 и требаше да биде готова за 7 месеци.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...