7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаИ Сорос шутна во кабинетот на Груби

И Сорос шутна во кабинетот на Груби

Вицепремиерот Артан Груби на својот „Фејсбук“ профил се пофали дека и американскиот филантроп, Александар Сорос, играл фудбал во неговиот кабинет.
Тој објави фотографија од средбата со Сорос, која ја опиша како „пријателски разговор“ околу актуелната политичка ситуација, европската перспектива на земјата и целиот регион.

Минатата недела, најкоментирана тема низ македонските медиуми беа фотографиите од министрите од редовите на ДУИ кои беа фотографирани како играа фудбал во кабинетот на Груби.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...