17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаМалолетник од Скопје кој беше исчезнат во 2020, полицијата го фатила како...

Малолетник од Скопје кој беше исчезнат во 2020, полицијата го фатила како вози „Опел“

16-годишен малолетник од Скопје, пријавен дека е исчезнат во 2020 година, полицијата го фатила како вози „опел„, во гостиварско. Тој бил предаден на претставник од Центарот за социјални работи.

Десетина минути по полноќ ноќеска во гостиварски Градец, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар запреле патничко моторно возило „опел“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на лице од гостиварска Долна Бањица, а што го управувал 16-годишен малолетник од Скопје.

Притоа било констатирано дека малолетникот на 25 ноември 2020 година, бил пријавен дека се оддалечил од домот.
Извор:СкопскоЕхо

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...