13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНе заборавајте дека Македонскиот Јазик го има во: Горна Џумаја (Благоевград), Еленово,...

Не заборавајте дека Македонскиот Јазик го има во: Горна Џумаја (Благоевград), Еленово, Бело Поле, Разлог, Петрич, Старчево, Димидово, Банско, Неврокоп, Свети Врач, Кресна, Рожен, Мелник…

Кога зборуваш за МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК, не заборавај дека ТВОЈОТ јазик го има и во:
🇧🇬 Горна Џумаја (Благоевград), Еленово, Бело Поле, Разлог, Петрич, Старчево, Димидово, Банско, Неврокоп, Свети Врач, Кресна, Рожен, Мелник…
🇬🇷 Лерин, Овчарани, Суровичево, Пожарско, С’ботско, Баница, Кукуш, Неред, Буф, Раково, Сетина, Зелениче, Воден, Владово, Гугово, Тресино, Баово, Тодорци, Саракиново, Цакони, Ајватово, Коњари, Кулакија, Костур, Нестрам, Вишени, Загоричани, Жервени, Тихолишта, Нивици, Р’мби, Герман…
🇦🇱 Пустец, Врбник, Глобочани, Зрновско, Туминец, Корча, Билишта, Поградец, Лин, Требишта, Клење, Стеблево, Владоешта, Владимирица, Себишта, Шиштавец, Борје, Запод…
🇽🇰 Растелица, Драгаш, Брод, Глобочица, Враниште, Љубовишта, Горна Рапча, Долна Рапча, Радеша…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...