7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаТаткото на Мелиса им се заблагодари на Оливер Спасовски и Сашо Тасевски...

Таткото на Мелиса им се заблагодари на Оливер Спасовски и Сашо Тасевски за пронаоѓањето на неговата ќерка.

Таткото на 15-годишната Мелиса К., една од двете скопски тинејџерки која заедно со 12-годишната Аниса Ајро беа пронајдени од полицијата по три дена откако беа пријавени за изчезнати, му се заблагодари на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и на директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски.

„Мелиса е добро заедно сме со Мелиса ви благодариме на сите од срце за трудот што го дадовте во потрагата по нашите деца, Господ нека ве награди, им благодарам на директорот Саше Тасевски за трудот што го даде и министерот Оливер Спасовски. Ваквите луѓе им требаат на нашиот народ секоја чест исто им се заблагодарувам и им се извинувам на сите мои блиски од фамилијата мои пријатели другари што ми се јавуваа а за жал не можев да им возвратам и да им одговарам на повиците од тоа што 3 дена не бев спиен и уморен господ да ви даде здравје и да ве чува на сите поздрав“, напиша Фатих Куртиши на Фејсбук.

Дополнително тој додаде дека претрпувал навреди постојано од сограѓани, од кои еден го нарекол и „психопат“, на што Куртиши истакна дека ќе поднесе тужба.Двата случаи на исчезнување ги пријавија татковците на девојчињата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...