13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДоста е од злоупотреба: Левица ќе достави налепници за обележување на службените...

Доста е од злоупотреба: Левица ќе достави налепници за обележување на службените возила до Советот на Општина Охрид

Откако Советот на Општина Охрид ја одби иницијативата на Левица да се постават налепници со кои ќе бидат обележани службените возила, советничка Виолета Аврамоска ќе достави испечатени налепници на следната седница на Советот, информираат од ЛО Левица Охрид.

Со налепниците, додаваат, ќе биде доставена нова иницијатива за обележување на службените возила, при што апелираат советниците и градоначалник Пецаков конечно да го прифатат овој предлог.

Обележувањето на службените возила е неопходно, со цел да не се злоупотребуваат службените возила од страна на вработените во општината по завршувањето на работното време. Со обележување граѓаните ќе имаат увид дали се врши злоупотреба на возилата за приватни цели од страна на функционерите и вработените во Општина Охрид, потенцираат.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...