14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЗоран Витанов со бесплатен совет: Ослободете се од доларите бидеќи оваа валута...

Зоран Витанов со бесплатен совет: Ослободете се од доларите бидеќи оваа валута ќе почне вртоглаво да паѓа..

Зоран Витанов е еден од сопствениците и основачите на Трејд Консалтинг, компанија која нуди услуги во областа на економијата и финансиите. Голем дел од своето професионално работно искуство го има стекнато преку многубројни тренинг програми одржувани во земјава и во странство, од кои сите се однесуваат на различни области и теми.
Важи за еден од најдобрите скономски познавачи кои Македонија ги има. Активен е на социјалните мрежи, каде со својата најнова опбјава им порача на своите следбеници, но и на сите останати да се ослободат од доларот, бидејќи според него, оваа валута ќе паѓа во следниот период.

– Соединетите СЕВЕРНОамерикански Држави за 215 години се задолжија 7.000 милијарди долари, а сега за само 27 месеци се задолжија уште ТОЛКУ!!! Ослободете се од доларите!, напиша Витанов. На прашање во коментар на еден од неговите следбеници „Дали доларот ќе паѓа?“, Витанов кратко одговара „ДА“.

Преку функционер во извршната власт и пратеничка позиција – до бизнисмен кој сега го освојува балканот. Зоран Витанов, економист, својата политичка кариера ја започнува во 2001 година, кога беше именуван за заменик министер за економија.

Во неговото политичко “досие“ се вбројува и пратеничкиот мандат 2006/2008 година, период во кој тој е и член на парламентарната комисија за финансии и буџет и парламентарната комисија за транспорт, градежништво и економија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...