9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаФондацијата „Заев – Едно општество за сите“ донираше оперативен микроскоп на Клиниката...

Фондацијата „Заев – Едно општество за сите“ донираше оперативен микроскоп на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија

Фондацијата „Заев – Едно општество за сите“ донираше оперативен микроскоп на Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија во Скопје, кој специјалистите на Клиниката ќе го користат во хируршки услови за изведување микрохирургија.

Донацијата во име на Фондацијата „Заев – Едно општество за сите“, во присуство на министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити и заменик министерката, д-р Маја Манолева ја предадоа членовите на Фондацијата, д-р Венко Филипче и Славица Заева.

„Даваме поддршка за развој и подобрување на условите за работа на болниците и клиниките. Нашите лекари, специјалисти, хирурзи, заслужуваат најсовремена опрема за работа, а пациентите комплетна дијагностика и третман“, кажа д-р Филипче.

Од Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија изразија благодарност до Фондација „Заев – Едно општество за сите”, за нивниот голем придонес за здравството во нашата држава.

Клиниката располага со хирурзи едуцирани за реконструктивна микрохирургија во водечките центри за микрохирургија во Европа, со новиот микроскоп од најпобаруваниот бренд во светот ќе им се овозможи на пациентите врвна здравствена услуга на ниво на светските стандарди.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...