7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаФудбалер на Фк Тетекс го искина црвениот картон на судијата. (ВИДЕО)

Фудбалер на Фк Тетекс го искина црвениот картон на судијата. (ВИДЕО)

Фудбалер на Тетекс го искина црвениот картон на судијата
Бизарна ситуација се случи на второлигашкиот натпревар меѓу Гостивар и Тетекс. По започнувањето на натпреварот, гостинскиот голман Александар Анѓелковски во 2. минута ја фати топката во свои раце неколку сантиметри надвор од шеснаесетникот, по што главниот судија Дејан Младеновски, почитувајќи ги правилата, му го покажа црвениот картон.
Тоа не му се допадна на напаѓачот Христијан Кировски, кој му го зеде црвениот картон, го искина и го фрли на земја. Судијата истрча до четвртиот судија по нов црвен картон, за да го исклучи нервозниот Кировски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...