6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаХотелите во Охрид од Велигден за 30% поскапи

Хотелите во Охрид од Велигден за 30% поскапи

Хотелите во Охрид од Велигден ќе бидат за 30 отсто поскапи. Поскапени се производите, енергенсите, а и платите на персоналот и затоа мораат да ги коригираат цените. Сепак, Охрид е меѓу најевтините дестинации во регионот.

Хотелиерите очекуваат успешна сезона и голем број туристи. Годинава се очекува поголем број на туристи од Англија, Полска и Холандија по воспоставените сезонски летови од овие држави. Во регионот, исто така има коригирани цени на сместувањето.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...