15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВо пресет на големиот христијански празник Велигден, Мети Жаку и Владимир Талевски...

Во пресет на големиот христијански празник Велигден, Мети Жаку и Владимир Талевски подарија пакети со овошје и зеленчук на граѓани од православна вероисповед.

Празниците се вистинско време да се покаже хуманост, да се подаде рака или да се помогне некому, како и да дојде до израз традицијата на почит едни кон други без разлика на религијата.

Во пресет на големиот христијански празник Велигден, Мети Жаку и Владимир Талевски подарија пакети со овошје и зеленчук на граѓани од православна вероисповед, информираат од ЈП „Градски Пазар“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...